Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/7005
Название: Рейтинг привабливості країн на прикладі Німеччини і України
Авторы: Романчук, Л. А.
Щитов, Д. М.
Мормуль, М. Ф.
Ключевые слова: рейтинги
Німеччина
Україна
привабливість країн
експертні оцінки
ваги
згортка
інтегральний критерій
якість життя
Дата публикации: 7-фев-2025
Издательство: Університет митної справи та фінансів
Библиографическое описание: Романчук Л. А., Щитов Д. М., Мормуль М. Ф. Рейтинг привабливості країн на прикладі Німеччини і України. Інноваційні рішення в економіці, бізнесі, суспільних комунікаціях та міжнародних відносинах : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції. 26 квітня 2024 р. Дніпро : Університет митної справи та фінансів, 2024. С. 66-68.
Аннотация: Розглянуто та порівняно існуючі рейтингові системи привабливості країн із зазначенням їх недоліків. Запропоновано та удосконалено власну рейтингову системуіз 14 критеріїв «якості та комфорту життя» для пересічних мешканців: 1) інфраструктура, 2) медичні послуги, 3) власне житло, 4) дрібний та середній бізнес, 5) клімат, 6) споживчий кошик, 7) податки та розмір штрафів, 8) екологія, 9) ступінь свободи громадянина, 10) ландшафт, 11) наявність теплого моря, 12) догляд за дитиною, 13) розмір соціальної допомоги, 14) право на інформацію. На прикладі Німеччини та України, використовуючи власний досвід проживання у цих країнах, проведено порівняльний аналіз запропонованих критеріїв якості життя.За допомогою оцінок та «ваг» (величин значущості), наданих якісним та кількісним критеріям залученими до аналізу незалежнимиекспертами, нормалізації (тобто приведення до безрозмірних значень) отриманих величин та складання для України та Німеччини інтегральних критеріїв якості, обчислено ступінь привабливості обраних країн за індексом якості життя. Встановлено, що низька позиція України в рейтингах привабливості країн за абстрагованими показниками не відповідає реальності, а висока позиція Німеччини є надто завищеною. Також показано, що в Україні ведення електронної торгівлі є більш привабливим завдяки нижчим податкам, більшій свободі, кращій якості мобільного зв’язку та швидшій доставці через Інтернет. Внесено пропозиції щодо проведення аналогічного порівняння, за наведеною у статті рейтинговою системою, степені привабливості (якості, комфорту та зручності) проживання в інших країнах Західної Європи, але обов’язково заумов практичного досвіду, набутого дослідниками протягом тривалого часу проживання в обраних країнах.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/7005
ISBN: 978-966-328-220-6
Располагается в коллекциях:Кафедра комп`ютерних наук та інженерії програмного забезпечення

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Рейтинг привабливості країн за індексом «якості життя».docx310,44 kBMicrosoft Word XMLПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.