Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/6733
Название: Безпосередній об’єкт кримінального правопорушення, передбаченого ст. 384 КК України
Другие названия: The direct object of the criminal offense provided for in Art. 384 of the Criminal Code of Ukraine
Авторы: Воробей, П. А.
Мірошниченко, С. С.
Микитчик, О. В.
Ключевые слова: введення в оману суду або іншого уповноваженого органу
діяння
докази
кримінальне правопорушення
кримінально-правова характеристика
неправдиві свідчення
неправильний переклад
об’єкт злочину
Дата публикации: 10-сен-2024
Издательство: Університет митної справи та фінансів
Библиографическое описание: Воробей П. А. Безпосередній об’єкт кримінального правопорушення, передбаченого ст. 384 КК України / П. А. Воробей, С. С. Мірошниченко, О. В. Микитчик // Правова позиція, № 4 (41), 2023. С. 79-83.
Серия/номер: Правова позиція;№ 4 (41), 2023.
Аннотация: У статті розкрито особливості безпосереднього об’єкта кримінального правопорушення, передбаченого ст. 384 КК України. Доведено, що безпосереднім об’єктом кримінального правопорушення є суспільні відносини, що забезпечують порядок одержання достовірної доказової бази у кримінальному провадженні. Кримінальне правопорушення полягає у вчиненні дій, які порушують правильність, об’єктивність та всебічність процесу збирання та надання доказів у суді. Враховуючи, що об’єктом кримінального правопорушення є певні суспільні відносини, вони можуть бути недоступними для деяких суб’єктів цих відносин. Специфіка цих відносин і рівень знань, навичок та обізнаності суб’єкта відіграє значну роль у визначенні його здатності до реалізації. Указано на важливість урахування суспільної ефективності норми, її можливостей реалізації та наслідків застосування. Недостатня ефективність норми може вплинути на її застосування та використання в конкретних ситуаціях. Завідомо неправдивий висновок експерта є спотворення, які пов’язанні з неправильним та недостовірним експертним висновком. Це свідомо неправильний хід дослідження об’єктів, явищ, процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та підлягають доказуванню під час відповідного провадження. Цей об’єкт включає в себе неправдиві висновки експерта, які призначені для надання суду чи іншому уповноваженому органу, і можуть ввести їх в оману, особливо якщо такі висновки впливають на неправильне ухвалення рішення. При цьому форма судочинства не має значення. Це може бути кримінальне, адміністративне, цивільне, господарське провадження та провадження у справах про адміністративні правопорушення. Для вчинення кримінального правопорушення за аналізованою нормою необхідна наявність й інших об’єктивних ознак, зокрема, їх безпосередня суттєвість на прийняття прямо визначених законом відповідним органом правильного юридичного рішення. Вказується на їх специфіку через призму соціального зв’язку і охоронюваних законом суспільних інтересів. Це в свою чергу дасть можливість одержати об’єктивну та правильну інформацію у відповідному провадженні.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6733
ISSN: 2521-6473
Располагается в коллекциях:2023/4(41)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
16.pdf368,08 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.