Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6624
Назва: Віртуальна лабораторія як ефективне рішення під час дистанційної освіти
Інші назви: Virtual laboratory as an effective solution during distance education
Автори: Тягунова, М. Ю.
Лаврик, В. Р.
Ключові слова: віддалений доступ
віртуальна лабораторія
икладач
пеціалізоване обладнання
дистанційна освіта
Дата публікації: 14-сер-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Тягунова М. Ю. Віртуальна лабораторія як ефективне рішення під час дистанційної освіти / М. Ю. Тягунова, В. Р. Лаврик // Системи та технології, № 2 (66), 2023. С. 125-131.
Серія/номер: Системи та технології;№ 2 (66), 2023
Короткий огляд (реферат): У світі, де темпи змін і технологій стрімко прискорюються, навчання є більш важливим і актуальним, ніж будь-коли раніше. Нещодавні зміни в освітньому секторі докорінно змінили парадигму навчання, зокрема дві ключові події: пандемія COVID-19 та початок війни в Україні у 2022 році. Ці виклики вимагають нових та інноваційних рішень у навчальному процесі. Тим часом ситуація в навчальних закладах значно ускладнилася через початок війни в Україні у 2022 році. Ризики для студентів і викладачів, пов'язані з перебуванням в університетських кампусах під час конфлікту, зросли, що порушило важливі питання про те, як проводити і викладати заняття під час війни. Спільним фактором, який відіграв важливу роль у вирішенні цих проблем, стала наявність гаджета, який є у майже кожного: мобільного телефону. Цей пристрій став мостом між студентами та викладачами, дозволяючи проводити лекції та практичні заняття в режимі онлайн навіть тоді, коли фізичний доступ до університету був обмежений.Віртуальні лабораторії стають відповіддю на сучасні виклики у навчанні та надають студентам можливість отримати якісну освіту в умовах обмежень та кризи. Віртуальні лабораторії дозволяють студентам розвивати нави-чки та вдосконалювати свої знання, не виходячи з дому або з безпечного місця. Це інноваційні рішення, які підтримують навчальний процес і сприяють підвищенню якості освіти. Таким чином, віртуальні комп'ютерні лабораторії є необ-хідним елементом освітнього простору, який може гарантувати навчання та розвиток учнів навіть у найскладніших ситуаціях.У роботі проведено аналіз предметної області, визначено задачі, які потрібно вирішувати при створення вір-туальної лабораторії. Також було проаналізовано програмне забезпечення для віддаленого доступу до лабораторії. Описано приклад задач, які доцільно вирішувати в рамках напряму компʼютерної інженерії і наведено загальні риси завдань, для яких доцільно створювати віртуальні лабораторії. У роботі було розроблено структурну схему вірту-альної лабораторії, яка є базовою для будь-яких спеціальностей. Також було запропоновано та обґрунтовано вибір апаратної та програмної складової віртуальної лабораторії в межах ВНЗ та у віддалених користувачів, розроблено та описано алгоритм функціонування системи загалом.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6624
ISSN: 2521-6643
Розташовується у зібраннях:2023/2(66)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
134-Article Text-252-1-10-20240221.pdf489,58 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.