Короткий опис (реферат):
У статті здійснено комплексний аналіз правового статусу віртуальних активів, зокрема, розглянуто необхідність та стратегії кримінально-правового захисту таких об’єктів. Оскільки такі об’єкти права власності з’явились ще нещодавно і не кожен готовий сприймати віртуальну власність серйозно, ми маємо намір спробувати пояснити всю важливість захисту віртуальної власності від незаконних посягань, акцентуючи увагу на її економічному значенні. Розглянуто властивості, класифікацію та потенційні ризики для віртуальних активів. Особливу увагу приділено ризикам,
які можуть бути пов’язані з неправомірним посяганням на віртуальні активи як об’єкту цивільного права. Оскільки віртуальні активи активно інтегруються в бізнес – процеси, важливо виявити їх роль як інструментів інвестування та механізму обміну, висвітлено проблематику кримінально правової охорони віртуальних активів, зокрема їх значення для розвитку економіки.
У статті зазначається що право власності на віртуальний актив є зовсім новим явищем, яке потребує чіткого особливого юридичного регулювання. Звертається увага на проблему юридичної невизначеності змісту право власності на віртуальний актив в науковій спільноті. Обґрунтовується необхідність законодавчого регулювання віртуальних активів та постійного вдосконалення роботи з ними для забезпечення правової визначеності, та за допомогою проведення спеціальних курсів підвищення кваліфікації для правоохоронних органів.
Зроблено висновок, що теперішній стан захисту віртуальних активів від кіберзлочинності не відповідає вимогам сьогодення. Доведено, що міжнародна співпраця та впровадження новітніх технологій є ефективним засобом
боротьби з кіберзлочинністю. Зазначається, що без належного комплексного та системного регулювання віртуальної власності неможливо ефективно захистити права та інтереси громадян в умовах стрімкого розвитку технологій.