Abstract:
Важливим елементом впровадження сучасних заходів з організації правосуддя в Україні є цілеспрямована актуалізація кримінального процесу, його відповідність міжнародним принципам та стандартам. У цьому вимірі актуалізується перейняття реформи інституту запобіжних заходів у кримінальному процесі. Особливої актуальності набуває його еволюційний розвиток за новим Кримінальним процесуальним законодавством. Для аналізу запобіжних заходів, зокрема, тримання під вартою досліджується та характеризується міжнародно-правове регулювання загальних підходів до розуміння сутності запобіжних заходів та їх практичного застосування у демократичному суспільстві. Важливим елементом аналізу є практика Європейського суду з прав людини, який формулює певні стандарти і створює відповідні тенденції, які переймає, в тому числі, Україна для забезпечення захисту
прав і свобод людини і громадянина, належного застосування та розуміння засад та принципів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Авторами розглядається сутність і зміст тесту на пропорційність застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як невід’ємного елементу розсуду суду для призначення відповідного запобіжного заходу з огляду на ефективне забезпечення прав і свобод людини і громадянина, недопустимість надмірного втручання держави у відповідні права та забезпечення інтересів держави накладенням негативних наслідків на індивіда.