Abstract:
Визначено, що в умовах децентралізації та реформування системи охорони здоров’я важливим є забезпечення населення громади якісним медичним обслуговуванням.
Чинними нормативно-правовими актами визначено обов’язок органів місцевого самоврядування щодо організації медичного обслуговування населення, разом з тим, завдяки децентралізації влади відбулась децентралізація ресурсу та фінансового забезпечення, на місцеві громади покладено низку повноважень та можливостей у сфері хорони здоров’я. Отже, в сучасних умовах у органів місцевого самоврядування з’явились не тільки нові обов’язки, але і нові можливості. Тому вкрай важливим є оптимальне управління, при якому забезпечується ефективне та достатнє виконання обов’язків у сфері охорони здоров’я при оптимальному ресурсному забезпеченні.
З метою забезпечення необхідного обсягу та видів медичної допомоги на місцевому рівні повинна бути налагоджена ефективна система управління системою охорони здоров’я.
Ефективне управління та раціональне використання ресурсів органами місцевого самоврядування можливе за умови систематичного та оперативного моніторингу діяльності системи охорони здоров’я на місцевому рівні.
Доцільним є впровадження автоматизованої системи моніторингу, яка включає в себе процеси обліку даних, формування зведених даних, які відповідають запиту місцевої громади, формування показників, які є динамічними в залежності
від поставлених завдань в сфері охорони здоров’я, візуалізацію отриманих результатів в розрізі порівняння у часі, просторі, структурних одиниць системи тощо.
Автоматизована система моніторингу системи охорони здоров’я на місцевому рівні може бути ефективним інструментом моніторингу та забезпечувати необхідні аспекти управління у сфері охорони здоров’я.
Налагоджена автоматизована система моніторингу системи охорони здоров’я є засобом отримання достовірної та широкоформатної інформації, необхідної для прийняття та впровадження управлінських рішень, перевірки та контролю
виконання прийнятих рішень. Крім того, дані, отримані за результатами моніторингу є основою для розуміння потреб системи охорони здоров’я на місцевому рівні, розробки та впровадження програм підтримки і розвитку у сфері охорони здоров’я
та спрямуванні ресурсу, для стратегічного планування тощо.
У даному дослідженні запропоновано алгоритми використання моніторингу системи охорони здоров’я на рівні місцевого самоврядування. Вперше представлено алгоритми та підходи до виконання завдань та досягнення результату у сфері
охорони здоров’я місцевого рівня.