Короткий опис (реферат):
В умовах значної диверсифікації видів економічної діяльності та широкого спектру операцій, що реалізуються в країні, значно ускладнюються процеси прийняття виважених управлінських рішень економічними суб’єктами. Обґрунтування доцільності реалізації тієї чи іншої операції має базуватися на об’єктивних показниках, що крім характеристики самої операції повинні враховувати і рівень сприятливості економічного середовища в країні у цілому. Одним із показників, що дає змогу прийняти обґрунтовані управлінські рішення, є податкова конкурентоспроможність країни, поняття якої сьогодні є малодослідженим та неуніфікованим. У статті проведено аналіз економічного змісту податкової конкурентоспроможності країни як драйвера детінізації економіки. За результатами аналізу зроблено висновок про відсутність уніфікованого розуміння сутності та ролі податкової конкурентоспроможності в економічному розвитку країни. На основі систематизації наукових підходів до розуміння сутності податкової конкуренції виділено та систематизовано класифікаційні ознаки податкової конкурентоспроможності країни, проведено аналіз зв’язку податкової конкурентоспроможності з рівнем тінізації економіки.
До основних показників податкової конкурентоспроможності країни, що негативно позначаються на рівні тінізації України, віднесено недосконалість податкової системи, її неспроможність конкурувати з податковими системи економічно розвинених країн, високий рівень податкової навантаження, високу трудомісткість процесів нарахування та сплати податків. За результатами дослідження зроблено висновок про те, що підвищення рівня податкової конкурентоспроможності країни є
необхідною передумовою зниження рівня тінізації за рахунок підвищення привабливості податкової системи як для міжнародних, так і для вітчизняних економічних суб’єктів.