Abstract:
У статті зазначено, що всі правовідносини є суспільними відносинами, але останні не завжди підлягають правовому регулюванню і можуть бути визнані юридичними (наприклад, відносини у сфері моралі, спілкування тощо). Відмінними рисами правовідносин є такі: правові відносини виникають, припиняються або змінюються лише на основі правових норм, які безпосередньо породжують (реалізують)
правовідносини і реалізуються через них. Предметами правовідносин є взаємопов’язані юридичні права та обов’язки, які в юридичній науці прийнято називати суб’єктивними. Цей зв’язок є суттю правовідносин, у межах яких право однієї сторони кореспондує (відповідає) іншій і навпаки. Правові відносини
є вольовими і проявляються двома способами. З одного боку, завдяки нормам права у правовідносинах відображається державна воля, з іншого боку, навіть за наявності правових норм правовідносини не можуть автоматично з’являтися і потім функціонувати без волі його учасників, хоча б одного з них.
Потрібний умисний вчинок, що породжує явище. Правові відносини, як і закон, за яким вони виникають, охороняються державою. Правові відносини вирізняються індивідуальністю суб’єктів, суворим визначенням їхньої взаємної поведінки, уособленням прав та обов’язків.
Визначено, що правовідносини – це суспільні відносини, що охороняються державою, які виникають, як правило, внаслідок норм права на поведінку людей і характеризуються наявністю суб’єктивних прав та юридичних обов’язків його учасників. Організаційно-правові механізми державного регулювання
суспільних відносин повинні будуватися з урахуванням інтересів як усього суспільства (тобто суспільних інтересів), так і приватних інтересів осіб. Водночас є певні типи відносин, в яких переважають суспільні інтереси, і одним із таких типів є правовідносини в оборонній галузі. Метою державного регулювання розвитку оборонної промисловості є задоволення державних (громадських) інтересів у забезпеченні безпеки держави.