Abstract:
Статтю присвячено актуальним питанням, що виникають у сфері правового регулювання відносин зі сплати судового збору у справах щодо оскарження рішень про коригування митної вартості товарів. У межах дослідження на підставі аналізу судової практики Верховного Суду визначено характер публічно-правового спору щодо оскарження рішень територіальних органів Державної фіскальної
служби України (митниць ДФС) про коригування митної вартості товарів у контексті правильного застосування норм Закону України «Про судовий збір», а також розкрито зміст поняття «ціна позову» у спорах цієї категорії.
Авторами окреслено два підходи, які сформувались у правозастосовній практиці щодо визначення характеру позовної вимоги про скасування картки відмови у разі її заявлення в адміністративному позові разом із вимогою про скасування рішення про коригування митної вартості товарів.
У статті запропоновано теоретичні положення для вдосконалення законодавства, що регламентує правовідносини в даній сфері. Зокрема, запропоновано визначити в Законі України «Про судовий збір» такі поняття, як адміністративний позов майнового характеру, адміністративний позов немайнового характеру, ціна адміністративного позову майнового характеру.
Практична цінність дослідження полягає в тому, що отримані результати можуть бути використані в законотворчій діяльності, в адвокатській діяльності, а також при викладанні курсів з адміністративного судочинства у начальних юридичних закладах України.