Короткий опис (реферат):
Безпосередній вплив на вирішення митною службою цих стратегічних завдань справляють дві тенденції. Перша – глобалізація світових політичних та економічних процесів, коли поглиблюються процеси міжнародного розподілу праці, посилюється взаємозалежність економік різних країн, ускладнюються види та способи переробки товарів на митних територіях держав і за її межами. Друга – необхідність ефективного забезпечення національної безпеки на державному кордоні України в умовах усунення бар’єрів на шляху міжнародного руху капіталів, товарів і послуг.
За умови глобалізації економіки головними чинниками стабільного розвитку держави є здатність виробляти конкурентноздатну продукцію, послуги й ефективне управління зовнішньоекономічними зв’язками.
У зв’язку з цим надзвичайного значення набувають методи й механізми державного управління митною справою, яке полягає у здійсненні з боку митних органів контролю за дотриманням вимог митного законодавства. Теоретичне і практичне значення має встановлення загальнотеоретичних засад митного контролю, видів, форм і методів, гарантій додержання законних прав та інтересів у проведенні митного контролю. Важливим є визначення напрямків підвищення ефективності митного контролю в умовах спрощення й гармонізації митних процедур, приведення в систему, удосконалення й упорядкування законодавства, що регулює організацію та здійснення митного контролю.
Дисертація виконана у відповідності з комплексною державною програмою на 2001-2005 рр. №0186.0.070865 “Права людини і проблеми становлення, функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування”, яка розробляється в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.