Abstract:
Одним з результатів глобалізації економічного розвитку сучасного суспільства є формування глобальної конкуренції: з одного боку – потенційна можливість будь-якого національного виробника робити вільний маневр по всьому полю світового господарства, з іншого боку – необхідність
конкурувати на національних ринках із закордонними підприємствами і ТНК.
У цих умовах представляється неможливим успішне функціонування національних виробників як на національному, так і на світовому ринках без випуску висококонкурентоспроможної продукції.
Однією з основних задач зовнішньоторговельної політики, здійснюваної державою, є створення сприятливих умов, насамперед, для виробництва конкурентоспроможної національної продукції, у тому числі і через тарифне і нетарифне регулювання зовнішньої торгівлі.
Після здобуття незалежності перед Україною постало питання розробки національної зовнішньоекономічної політики. Актуальною задачею в цій сфері є розробка комплексу заходів тарифного і нетарифного регулювання, з метою створення українським виробникам необхідних умов для виробництва конкурентоспроможної продукції на національному і зовнішньому ринках. Разом з тим, недосконала структура митного тарифу України, а також розповсюджені схеми можливого ухилення від сплати митних платежів свідчать про ще недостатньо ефективне вирішення цього завдання.