Аннотации:
На основі аналізу сучасного стану кримінально-процесуального законодавства та юридичної науки досліджено основні гіпотези та проаналізовано найважливіші науко-ві концепції щодо забезпечення верховенства права у сфері правосуддя, всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи і справедливого судочинства, гарантій захисту прав і свобод людини у кримінальному процесі.
Значну увагу приділено розгляду питань застосування спеціальних знань і сучас-них науково-технічних методів та засобів у роботі з розкриття та розслідування злочи-нів, використання в доказуванні у кримінальних справах матеріалів, отриманих ор-ганами оперативно-розшукової та адміністративної юрисдикції, забезпечення права обвинуваченого на захист, реалізації принципу презумпції невинуватості, захисту прав, честі й гідності та безпеки учасників кримінального процесу, реабілітації осіб, незаконно притягнутих до кримінальної відповідальності. Запропоновано цілісну сис-тему галузевих принципів кримінального процесу, внесено пропозиції щодо розвитку процесуальної форми та зміцнення процесуальних гарантій правосуддя. Визначено пе-рспективи розвитку кримінально-процесуальної науки.
Для вчених-юристів, аспірантів, ад'юнктів, здобувачів учених звань, студентів, слу-хачів і курсантів вищих юридичних навчальних закладів, слідчих, адвокатів, суддів, про-курорів, оперативних працівників органів дізнання, усіх, хто прагне поглиблено вивчити кримінально-процесуальне право та проаналізувати проблеми його застосування.