Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/6855
Назва: Адаптація систем соціального захисту до викликів сучасної економіки
Інші назви: Adaptation of social protection systems to the challenges of the modern economy
Автори: Дулік, Т. О.
Тараненко, В. Є.
Александрюк, Т. Ю.
Ключові слова: системи соціального захисту
технологічний розвиток
демографічні зміни
інновації в системах соціального захисту
послуги соціального захисту тощо
Дата публікації: 9-жов-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Дулік Т. О., Тараненко В. Є., Александрюк Т. Ю. Адаптація систем соціального захисту до викликів сучасної економіки. Науковий погляд: економіка та управління. 2024. №3(87). С. 132-143.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена аналізу систем соціального захисту в контексті технологічного розвитку та демографічних змін, а також дослідженню стратегій їх адаптації до нових умов для подолання викликів сучасної національної економіки. Базовими методами статті стали наукові методи аналізу, синтезу та узагальнення, за допомогою яких були досліджені системи соціального захисту; виділені наявні виклики сучасної економіки, спричинені технологічними та демографічними змінами, та їх вплив на системи соціального захисту, а також метод порівняння, використання якого продемонструвало існуючі проблемні питання у національній системі соціального захисту та розробку стратегій її подальшого розвитку. У статті встановлено, що зміни в сучасній економіці, технологіях та демографії потребують адаптації систем соціального захисту до нових умов. У цьому контексті розкрито зміст систем соціального захисту; обґрунтована роль технологічного розвитку в адаптації систем соціального захисту; розглянуто демографічні виклики та їх вплив на системи соціального захисту; визначено інновації в системах соціального захисту; узагальнено стратегії адаптації систем соціального захисту для подолання викликів сучасної національної економіки. Крім того встановлено вплив автоматизації та штучного інтелекту на ринок праці та потреби в соціальному захисті осіб працездатного віку через вимушене безробіття. З’ясовано можливості використання цифрових технологій для оптимізації адміністративних процесів та підвищення доступності послуг соціального захисту. При цьому були встановлені позитивні тенденції в процесах інтеграції інформаційних технологій у сферу надання соціальних послуг України. Зазначено про наслідки для пенсійних систем та медичного забезпечення зростання середнього віку населення та зменшення чисельності робочої сили. Досліджено засоби соціального захисту у зв’язку зі зміною структури сімей та збільшенням кількості одиноких людей. Проведено комплексну оцінку та надані практичні рекомендації щодо можливих стратегій адаптації систем соціального захисту до нових умов для вирішення викликів сучасної національної економіки, пріоритетним завданням яких є подолання бідності в Україні та підвищення якості життя її громадян. На сьогодні через перманентні динамічні зміни, що відбуваються у сучасній економіці, розглянута тематика і досі містить у собі недостатньо досліджені та проблемні аспекти, що потребують подальшого наукового опрацювання та обґрунтування на основі матеріалів цієї статті.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6855
ISSN: 2706-9079
Розташовується у зібраннях:2024/3(87)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
23.pdf680,65 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.