Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/6765
Назва: Цифровізація діяльності із реалізації регіональної екологічної політики: адміністративно-правовий аспект
Інші назви: Digitalization of regional environmental policy implementation activities: administrative and legal aspect
Автори: Жадан, Є. В.
Ключові слова: нормативно-правове регулювання
правові відносини
раціональне використання природних ресурсів
регіональна екологічна політика
сталий розвиток
Дата публікації: 27-вер-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Жадан Є. В. Цифровізація діяльності із реалізації регіональної екологічної політики: адміністративно-правовий аспект / Є. В. Жадан // Правова позиція, № 1 (42), 2024. С. 9-12.
Серія/номер: Правова позиція;№ 1 (42), 2024
Короткий огляд (реферат): Метою статті визначено здійснення характеристики адміністративно-правових аспектів цифровізації діяльності із реалізації регіональної екологічної політики. Методологія дослідження полягає у використанні системи загальнофілософських, загальнонаукових та спеціально-наукових методів пізнання, де основним методом дослідження виокремлено метод філософської діалектики. Визначено, що нормативно-правовою базою режиму забезпечення безпеки публічних інформаційних сервісів у сфері охорони довкілля є розгалужена сукупність законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, сучасний стан якої вимагає активізації процесів щодо систематизації законодавства задля досягнення належного рівня ефективності реалізації права на інформацію. Визначено доцільність розуміння під категорією «публічні інформаційні сервіси у сфері охорони довкілля» як певної сукупності спеціальних програмних засобів, що забезпечує доступ юридичних та фізичних осіб до загальнонаціональних та регіональних інформаційних систем органів державної влади та місцевого самоврядування з питань реалізації та захисту суб’єктивних публічних та приватних екологічних прав. До проблем цифровізації здійснення регіональної екологічної політики віднесено: 1) неналежний рівень взаємодії суб’єктів Державної системи моніторингу довкілля, що спричинює низьку ефективність збору екологічної інформації; 2) оприлюднення екологічної інформації на електронних реєстрах та сервісах у формі текстового файлу, що суперечить вимогі розміщення її у формі відкритих даних; 3) несвоєчасність оновлення публічної екологічної інформації, розміщеної на реєстрах та сервісах; 4) неповнота оприлюднення інформації про дані щодо справляння екологічного податку та інших загальнонаціональних платежів у сфері використання природних ресурсів тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6765
ISSN: 2521-6473
Розташовується у зібраннях:2024/1(42)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4.pdf311,66 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.