Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6760
Назва: Класифікація обмежень, що встановлюються під час проходження публічної служби
Інші назви: Classification of restrictions established during public service
Автори: Шовкун, Ю. І.
Ключові слова: публічна служба
державна служба
правові обмеження
загальні обмеження
спеціальні обмеження
публічні службовці
державні службовці
Дата публікації: 23-вер-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Шовкун Ю. І. Класифікація обмежень, що встановлюються під час проходження публічної служби / Ю. І. Шовкун // Правова позиція, № 1 (42), 2024. С. 41-45.
Серія/номер: Правова позиція;№ 1 (42), 2024
Короткий огляд (реферат): У статті запропоновано авторський підхід щодо класифікації обмежень, що встановлюються під час проходження публічної служби, на підставі наступних критеріїв: 1) суб’єктним складом розповсюдження: загальні обмеження поширюються на всі без виключення категорії публіч- них службовців, незалежно від посади та органу, де особа проходить публічну службу; спеціальні обмеження, які встановлюються лише для окремих категорій публічних службовців і не поширюються на інші категорії; 2) рівня їх нормативно-правого закріплення, такі, що закріплені в: законодавчих актах (Законах України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» і т.д.); підзаконних нормативно-правових актах, наприклад Загальних правилах етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 158; 3) форми правових обмежень: заборони (використання службових повноважень чи свого становища; одержання неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними і т.п.); правила (неможливість мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими, доброчесність тощо); настанови, які стосуються спілкування з колегами та громадянами, зовнішнього вигляду публічного службовця та його приватного життя, в тому числі поведінки в мережі «Інтернет»; 4) змісту правових обмежень, вони поділяються на такі, що стосуються: недопущення діянь, які мають ознаки корупції; політичної та підприємницької діяльності; нерозголошення конференційної та/або службової інформації; спілкування публічного службовця з колегами та іншим громадянами; зовнішнього вигляду; приватного життя; спілкування в соціальних мережах і на форумах і т.д.; 5) сфери дії обмежень, такі, що діють у: публічній сфері, безпосередньо під час виконання публічним службовцем своїх професійних обов’язків; приватній сфері (спілкування в мережі «Інтернет», спосіб життя), при чому деякі види обмежень можуть діяти в обох сферах як от одержання неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними або ж спілкування з колегами та громадянами; 6) видів служби в державних органах: Верховній Раді України; Кабінеті Міністрів України; Національній поліції України; Державному бюро розслідувань України; Національному антикорупційному бюро; органах прокуратури; судах тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6760
ISSN: 2521-6473
Розташовується у зібраннях:2024/1(42)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
9.pdf322,59 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.