Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/6323
Назва: Окремі аспекти інституціоналізації економічного розвитку цифрового суспільства
Автори: Івашина, О.Ф.
Івашина, С.Ю.
Новікова, Л.Ф.
Ключові слова: інституціалізація
інклюзивні інститути
соціокультурні цінності
суспільний розвиток
цифровізація
цифрова економіка
цифрове суспільство
Дата публікації: 11-січ-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Івашина О.Ф., Івашина С.Ю., Новікова Л.Ф. Окремі аспекти інституціоналізації економічного розвитку цифрового суспільства. Науковий погляд: економіка та управління, № 3 (83) / 2023. С. 188-195.
Серія/номер: Науковий погляд: економіка та управління;№ 3 (83) / 2023
Короткий огляд (реферат): У статі аналізується створення інклюзивних інститутів для забезпечення економічного розвитку. Авторами поставлено за мету визначити інституційні фактори економічного розвитку, що з’явилися в результаті цифровізації та визначають появу інклюзивних інститутів у цифровому суспільстві в Україні. Увагу зосереджено на тих явищах і процесах, що пов’язані з економічною сферою й визначають появу характерних (атрибутивних) ознак цифрового суспільства: роль цифровізації в економічному розвитку, фактори інституціоналізації цифрового суспільства, інституційне забезпечення економічного розвитку. Розглянуто питання про зміст і особливості цифрового суспільства, внутрішні інституційні перетворення, вплив соціокультурних факторів на інституціалізацію. Доводиться, що цифровізація стала інструментом віртуальної соціалізації та інституціоналізації, накопичення інституціонального та соціокультурного потенціалу цифрового суспільства. Виділено технологічний аспект інституціалізації, інституційні ознаки цифрового суспільства, що формуються в результаті використання цифрових інформаційних мереж. Визначено фактори які зменшують диспропорції у внутрішніх соціально-економічних структурах і доходах людей. Показано роль цифровізації та інформатизації в процесах соціокультурних змін. Доводиться, що інституціалізація нової системи соціальних цінностей, збільшення соціальних і творчих можливостей людини, поширення віртуальних форм організації праці пов’язана з використанням комп’ютера як широкодоступного засобу виробництва. Визначено фактори що послаблюють соціальні зв’язки в цифровому суспільстві та пов’язані з поглибленням соціальної диференціації. Показано роль цифровізації в процесі інституціалізації та формуванні інклюзивних інститутів розвитку. Перспективи розвитку економіки та суспільства визначаються трансформацією політичних та економічних інститутів у бік більшого плюралізму. Інституційні зміни розглянуто в контексті процесів безперервної історичної боротьби ексклюзивних та інклюзивних інститутів для формування нової інституційної структури цифрового суспільства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6323
ISSN: 2706-9079
Розташовується у зібраннях:2023/3(83)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
28.pdf454,07 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.