Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/6315
Название: Фраудаторні правочини: законодавчі принципи та особливості формування сучасної судової практики
Авторы: Ковирєв, А. В.
Ключевые слова: фраудаторні правочини
зловживання правом
банкрутство
судова практика
Верховний Суд
Дата публикации: 10-янв-2024
Издательство: Університет митної справи та фінансів
Библиографическое описание: Ковирєв А. В. Фраудаторні правочини: законодавчі принципи та особливості формування сучасної судової практики. Правова позиція, № 3 (40), 2023. С. 37-41.
Серия/номер: Правова позиція;№ 3 (40), 2023
Аннотация: Стаття присвячена відносно новому явищу у вітчизняному цивільному праві – фраудаторним правочинам, які активно застосовуються українськими судами в останні п’ять років у зв’язку з набуттям чинності Кодексу України з процедур банкрутства. Фраудаторні правочини використовуються недобросовісними боржниками з метою приховування свого майна від звернення стягнення кредиторів, завдаючи таким чином шкоду інтересам кредиторів. Фраудаторні правочини досі не мають нормативного визначення у вітчизняному законодавстві, тому в статті аналізуються основні законодавчі принципи, на яких будується визнання подібних правочинів, а також визначаються їхні кваліфікуючі ознаки – на підставі наявної судової практики. Головним чинником становлення і розвитку в українській правовій системі категорії фраудаторних правочинів на сучасному етапі виступає судова практика, яка активно напрацьовується в першу чергу Верховним Судом, починаючи з 2019 р. Саме тому в статті приділено значну увагу ключовим судовим рішенням щодо визнання тих або інших правочинів фраудаторними, тобто такими, шо шкодять інтересам кредитора та є недобросовісними діями з боку боржника. В статті також аналізується випадок з адвокатської практики автора, коли постало питання щодо процесуальних сторін у справах щодо фраудаторності правочинів, і саме завдяки концепції фраудаторності вдалось обґрунтувати суду відповідне право на відновлення права власності кредитора. Загалом же, у висновках за результатами проведеного дослідження аргументовано доводиться необхідність нормативного визначення поняття «фраудаторний правочин» у вітчизняному законодавстві, адже судова практика, яка збільшується з кожним роком, робить це питання вкрай актуальним для дієвого правосуддя в Україні.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6315
ISSN: 2521-6473
Располагается в коллекциях:2023/3(40)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
6.pdf302,71 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.