Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6169
Назва: Міжнародна міграція в контексті процесів європейської інтеграції
Автори: Щолокова, Ганна
Палешко, Яна
Горожанкіна, Наталія
Ключові слова: міжнародна міграція
переміщення трудових ресурсів
ЄС
глобалізація
інтеграція
Дата публікації: 4-гру-2023
Видавництво: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Бібліографічний опис: Щолокова Г. Палешко Я. Горожанкіна Н. Міжнародна міграція в контексті процесів європейської інтеграції. Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 3 (11), 2021. С. 39-47.
Серія/номер: Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії;3 (11), 2021
Короткий огляд (реферат): Розглянуто питання щодо тенденцій міжнародної міграції та її напрямів. Розвиток кожної країни суттєво залежить від змін, які відбуваються у світовому господарстві. Наразі яскраво виражене питання, що стосується демографічного розвитку людства. Демографічні проблеми мають своє відображення в міграційних рухах населення. Міграційні процеси є природним процесом і досить важко контролюються. Основна умова, яка спонукає суспільство до міграції, – це своєрідне прагнення до кращих умов для існування. Сучасні міжнародні міграційні процеси розвиваються під впливом міжнародних відносин, які залежать від міжнародної економіки, міжнародних регіональних об’єднань та процесів глобалізації. Саме взаємозв’язок соціальних, правових, інформаційних, культурних аспектів, у яких має свій прояв глобалізація, формує єдину систему світових господарських відносин. Географічна структура міжнародної міграції відповідає змінам, які відбуваються в економіці. Найбільші пункти призначення для мігрантів – розвинені країни світу, серед котрих є країни-члени ЄС. Представлено структуру міжнародної міграції та виокремлено етапи прийняття міграційного рішення; проаналізовано міграційні процеси 2000–2019 рр., чисельність мігрантів, які переїхали до країнчленів ЄС за 2005–2019 рр. в умовах інтеграційних процесів і за умов глобалізації. Розглянуто економічні та неекономічні впливи на тенденції розвитку міжнародної міграції. Постійне зростання масштабів міжнародних міграційних процесів набуває глобального значення. Це пов’язано з тим аспектом, який вона охоплює, територіально-регіональним направленням та прямо пропорційним зв’язком з інтеграцією. Потрібно також зазначити, що саме міграційні процеси у світі є фундаментальним компонентом процесів глобалізації й інтеграції. Ураховуючи зазначені в статті питання, робимо висновок, що історично міжнародні міграційні процеси є як причиною, так і наслідком усіх світових процесів, а отже, і причиною, і наслідком глобалізації та інтеграції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6169
ISSN: 2522-1663
Розташовується у зібраннях:Кафедра міжнародних економічних відносин та регіональних студій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
IRCKRS_2021_03 (1).pdf678,94 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.