Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/5585
Назва: Складники правового статусу платників податків у контексті забезпечення реалізації їхніх законних інтересів
Автори: Заверуха, О. Б.
Ключові слова: законний інтерес
інтерес платника податку
оподаткування
платник податку
податкова деліктоздатність
податкова дієздатність
податкова правоздатність
податок
права платника податку
правовий статус
Дата публікації: 10-сер-2023
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Заверуха О. Б. Складники правового статусу платників податків у контексті забезпечення реалізації їхніх законних інтересів / О. Б. Заверуха // Правова позиція, № 2 (39), 2023. С. 15-19.
Серія/номер: Правова позиція;№ 2 (39), 2023
Короткий огляд (реферат): У статті здійснено аналіз особливостей правового статусу платників податків та досліджено ефективність існуючих правових механізмів, спрямованих на забезпечення можливості реалізації їх законних інтересів. Окрім питань захисту прав платників податків, аргументована необхідність приділити увагу і захисту інтересів держави, зокрема, у забезпеченні ефективної податкової системи та боротьбі з ухиленням від оподаткування. Констатовано, що такий підхід враховує важливість забезпечення балансу між захистом прав платників податків та інтересів держави, що сприятиме підтримці стабільних податкових надходжень та справедливого розподілу податкового навантаження. Додаткової аргументації надано відомій позиції, що суб’єкт права, увійшовши в правовідносини, набуває правового статусу, який ґрунтується на правосуб’єктності. При цьому особливу увагу приділено деліктоздатності платників податків, адже несення покарання, передбаченого правовими нормами за вчинення протиправних дій, є своєрідним обов’язком суб’єкта правових відносин. Підкреслено важливість взаємозв’язку економічних і правових інтересів суб’єктів податкових відносин. Окреслено місце контролюючих органів при реалізації податкового обов’язку та встановлено, що контролюючі органи виступають як посередники у відносинах між платником податків і державою, і їх головним завданням є забезпечення економічних інтересів держави. Надана характеристика зв’язку конституційно закріпленого податкового обов’язку (у його широкому розумінні) та нормативно закріплених прав та обов’язків платника, які фактично обрамляють межі його інтересів. При цьому приділена увага принципу законності встановлення податків, який є критерієм обмеження права держави на стягнення податків. Цей принцип не обмежується вимогами щодо правової форми акта, яким встановлено податок, але також вимагає відповідності його змісту певним принципам, таким як справедливість, верховенство прав людини, формальна та юридична рівність, загальні та спеціальні принципи оподаткування.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/5585
ISSN: 2521-6473
Розташовується у зібраннях:2023/2(39)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3.pdf326,23 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.