Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://212.1.86.13:8080/xmlui/handle/123456789/5480
Название: Шляхи удосконалення адміністративно-правового регулювання виконання судових рішень в Україні
Авторы: Мінка, Т. П.
Ключевые слова: судове рішення
виконання судових рішень
виконавча служба
органи та особи
адміністративно-правове регулювання
Дата публикации: 7-июн-2023
Издательство: Міжнародний гуманітарний університет
Библиографическое описание: Мінка Т. П. Шляхи удосконалення адміністративно-правового регулювання виконання судових рішень в Україні / Т. П. Мінка // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція., 2022 № 60. С. 24-26.
Серия/номер: Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція.;2022 № 60
Аннотация: Стаття присвячена проблемам адміністративно-правового регулювання виконання судових рішень. Проаналізовано значення виконання судових рішень як важливої стадії судового процесу та з’ясовано її зміст як стадії процесу, як складової принципів адміністративного судочинства, як діяльності виконавчої служби та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та виду судового контролю. Визначено причини фактичного невиконання судових рішень, які пов’язані з порушенням організації примусового виконання судових рішень, недоліками правового регулювання виділення бюджетних коштів на виконання судового рішення та процедури діяльності суб’єктів владних повноважень стосовно виконання судових рішень. З’ясовано необхідність посилення судового контролю за виконанням судових рішень. У статі також звертається увага на те, що ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, а також прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень можливий лише тоді, коли прийняте за результатами розгляду та вирішення публічно-правового спору, судове рішення виконане. Зазначається, що належне виконання судових рішень є складником загального поняття доступності правосуддя, оскільки йде мова про поновлення порушених прав з боку суб’єкта владних повноважень. Тому, належне виконання судового рішення має пріоритетне значення, адже без виконання судового рішення виконавчою службою втрачається сенс попередніх процесуальних дій. Наведено власний погляд щодо формування дієвого механізму вирішення проблем, пов’язаних з покращенням стану виконання судових рішень в адміністративному судочинстві. Робиться висновок, що виходом з такої ситуації може стати посилення ролі адміністративного суду за процесом виконання судових рішень, та покращення механізму списання коштів з державного та місцевого бюджетів на підставі рішення суду.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/5480
ISSN: 2307-1745
Располагается в коллекциях:Кафедра публічного та приватного права

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Минка5.pdf334,53 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.