Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6790
Назва: Континентальна блокада 1806–1814 рр.: історичний та міжнародно-правовий досвід
Інші назви: Сontinental blockade 1806–1814: historical and international legal experience
Автори: Морозов, О. В.
Шуляк, С. В.
Ключові слова: історія
континентальна блокада
морське право
міжнародна торгівля
нейтральна торгівля
контрабанда
Дата публікації: 30-вер-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Морозов О. В. Континентальна блокада 1806–1814 рр.: історичний та міжнародно-правовий досвід / О. В. Морозов, С. В. Шуляк // Правова позиція, № 2 (43), 2024. С. 5-10.
Серія/номер: Правова позиція;№ 2 (43), 2024
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено дослідженню історичних та міжнародно-правових факторів пов’язаних із запровадженням та реалізацією французьким урядом в 1806 р. континентальної блокади. У статті визначається, що запровадження континентальної блокади стало першою обґрунтованою в політичному та правовому аспекті спробою вирішити на користь Франції тривалу глобальну конкуренцію з Великою Британією за панування в світі. У статті звертається увага на трактовку мети континентальної блокади французькою історичною традицією як проект побудови уніфікованого європейського простору з використання правової та економічної моделі наполеонівської Франції. Також сформульовано концепцію, яка полягає в тому, що континентальну блокаду слід розглядати не лише як епізод наполеонівської доби, а як закономірне явище, коли в умовах переходу людства на новий технологічний рівень на початку ХІХ ст. відбулась чергова світова криза, результатом завершення якої стало народження нової міжнародно-правової системи – віденської. В процесі дослідження проблеми розглянуті основні правові принципи на яких базувалась континентальна блокада, заходи протидії та зменшення негативних наслідків на економічні системи різних держав, способи пошуку альтернативних механізмів міжнародної торгівлі з метою нівелювання наслідків блокади. Доводиться, що в умовах регіональної господарської та торговельної спеціалізації держав, концепція континентальної блокади не витримала перевірку часом. Одночасно, слід відзначити, що опинившись в умовах різного роду обмежень міжнародної торгівлі уряди ключових держав того періоду максимально перебудовують митно-правові системи з метою однозначного захисту національних торгових інтересів. Зазначено, що континентальна блокада вплинула на прискорення промислової революції на Європейському континенті. В умовах ринкової економіки ХІХ ст. країни знаходили правові механізми, які дозволяли обходити обмеження блокади. До зазначених механізмів відносились: організація нових торгових маршрутів, державна контрабанда, нейтральна торгівля, ліцензії на торгівлю забороненими товарами. Зазначається, що події континентальної блокади підняли проблему перегляду міжнародно-правових норм, які регулювали процес морської блокади і торгівлі нейтральних держав в умовах воєнних дій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6790
ISSN: 2521-6473
Розташовується у зібраннях:2024/2(43)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3.pdf326,81 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.