Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6755
Назва: Вплив корупційних ризиків на трансформацію оборонних закупівель в Україні
Інші назви: The influence of corruption risks on the transformation of defense procurements in Ukraine
Автори: Легка, О. В.
Ключові слова: оборонні закупівлі
законодавство
корупційні ризики
чинники корупційних ризиків
автоматизовані бази даних
відповідальність та контроль
відкритість та прозорість
Дата публікації: 18-вер-2024
Видавництво: Університет митної справи та фінансів
Бібліографічний опис: Легка О. В. Вплив корупційних ризиків на трансформацію оборонних закупівель в Україні / О. В. Легка // Правова позиція, № 1 (42), 2024. С. 64-68.
Серія/номер: Правова позиція;№ 1 (42), 2024
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено дослідженню проблематики правового регулювання закупівель у оборонній сфері України, що сприяє виникненню корупційних ризиків у цьому напрямі. Обґрунтовано, що належна підтримка обороноздатності країни передбачає трансформацію системи оборонних закупівель з посиланням на раціональне використання бюджетних коштів. Серйозну загрозу як національній безпеці, так і економічній стабільності та суспільній довірі становить корупція в оборонному секторі. Розглянуто статистику Transparency International у контексті досліджуваної тематики, наукові погляди правознавців, які вивчали вказане питання. Проаналізовано Закон України «Про оборонні закупівлі», яким урегульовано суспільні відносини щодо планування, порядку формування обсягів та особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Окреслено основні проблемні питання, визначено основоположні принципи, на яких здійснюється здійснення оборонних закупівель та запропоновано напрями реформування оборонних закупівель, які спрямовано на забезпечення відкритості та прозорості використання оборонного бюджету. Проаналізовано статистику Центру оборонних стратегій, визначено напрями, в яких найчастіше виникають корупційні ризики при здійсненні оборонних закупівель. Обґрунтовано актуальність створення в Україні Агенції оборонних закупівель, упровадження Електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів. Розглянуто результати діяльності Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, позитивний міжнародний досвід. Зроблено висновок, що незважаючи на суттєві зрушення у напрямі правового регулювання антикорупційної діяльності у сфері оборонних закупівель України, залишається значна частка невизначеностей, які знижують ефективність процесу оборонних закупівель, обумовлюють необґрунтоване витрачання бюджетних коштів. Окреслено основні чинники корупційних ризиків. Теоретично обґрунтовано, що створення належної законодавчої бази, дієвих регуляторних механізмів та забезпечення відкритості та прозорості можливе за умови комплексу заходів, які спрямовано передусім на реалізацію процесу довгострокового планування, усунення зайвої секретності та узгодження термінів подання бюджетних пропозицій силами безпеки і оборони.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/6755
ISSN: 2521-6473
Розташовується у зібраннях:2024/1(42)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
14.pdf322,74 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.