Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/5806
Назва: Декаплінг-аналіз економіки України щодо її сталого розвитку
Автори: Іванов, С.В.
Ватченко, О.Б.
Свистун, К.О.
Ватченко, Б.С.
Разумова, Г.В.
Ключові слова: декаплінг
споживання ресурсів
екологічний тиск
оверкаплінг
сталий розвиток
Дата публікації: 26-вер-2023
Видавництво: Національна академія наук України
Бібліографічний опис: Іванов С.В., Ватченко О.Б., Свистун К.О., Ватченко Б.С., Разумова Г.В. Декаплінг-аналіз економіки України щодо її сталого розвитку. Nauka innov. 2020. Т. 16, № 3. С. 3—14.
Серія/номер: Наука та інновації;2020, №16 (3)
Короткий огляд (реферат): Вступ. Своєчасно виконаний декаплінг-аналіз показників економічного зростання, екологічного тиску та ресурсоспоживання в державі дозволяє визначити, чи насправді вона успішно рухається до сталого роз- витку, і наскільки сучасними й ефективними є способи господарювання і природокористування в ній. Проблематика. Існуючі дослідження декаплінгу в Україні не враховують впливу економічного розви- тку на довкілля і споживання ресурсів за 2013—2017 рр. Мета. Здійснити декаплінг-аналіз економіки України за факторами екологічного тиску і споживання ресурсів в динаміці за період 2013—2017 рр. Матеріали й методи. Застосовано діалектичний метод наукового пізнання, а також методи спо- стереження, порівняння, аналітичний метод та метод статистичного аналізу. Результати. Дослідження декаплінг-факторів за екологічним тиском і споживанням ресурсів вияви- ло відсутність ефекту відносного декаплінгу за 2013—2017 рр. на національному рівні, оскільки декаплінг- фактори були нестабільними, а в окремі роки — від’ємними. Аналіз індексів декаплінгу за екологічним тиском в економіці України довів, що між економічним розвитком і чинниками забруднення у 2013—2015 рр. був переважно рецесивний зв'язок. Негативний експансивний декаплінг було зафіксовано у 2017 р. між темпами зростання ВВП і темпами скидання забруднених зворотних вод у поверхневі водні об’єкти та утворення відходів IV класу небезпеки. Між темпами зростання ВВП і сукупним екологічним тиском у 2017 р. зафіксовано експансивний зв’язок. Також, в економіці України було встановлено негативний дека- плінг між економічним розвитком і споживанням паливних ресурсів з деревини (оверкаплінг). Висновки. Відсутність ефекту відносного декаплінгу в загальній динаміці за 2013—2017 рр. за фак- торами екологічного тиску і споживання ресурсів свідчить про існування значних проблем щодо досяг- нення Україною сталого розвитку і про необхідність застосування інструменту декаплінгу при форму- ванні стратегічних планів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/5806
ISSN: 1815-2066
Розташовується у зібраннях:Кафедра підприємництва та економіки підприємств

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Декаплінг-аналіз економіки України щодо її сталого розвитку.pdf508,36 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.