Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/3926
Назва: Особенности репрезентации островного текста в повести Туве Янссон "Летняя книга"
Інші назви: Особливості репрезентації острівного тексту в повісті Туве Янссон «Літня книжка»
Features of representation of Island Text in Tove Jansson’s story «The Summer Book»
Автори: Перинец, Е. Ю.
Перинець, К. Ю.
Perynets, K.Yu.
Ключові слова: локальный текст
островной текст
мифологема
мотив
ментальность
топос
локальний текст
острівний текст
міфологема
мотив
ментальність
топос
Local Text
Island Text
mythologeme
motive
mentality
topos
Дата публікації: 12-чер-2020
Видавництво: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Бібліографічний опис: Перинец Е. Ю. Особенности репрезентации островного текста в повести Туве Янссон "Летняя книга" / Е. Ю. Перинец // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Філологія. - 2019. - Вип. 83. - С. 54-58.
Серія/номер: Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Філологія;2019. - Вип. 83
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується специфіка репрезентації острівного тексту в повісті Туве Янссон «Літня книжка». Спираючись на роботи з вивчення локальних текстів, острівний текст розглядається як надтекстова єдність, знакова маніфестація острова, оприявлена у творчості фінської письменниці. В якості конституційних ознак острівного тексту повісті виявлені міфологема раю, мотиви життя/смерть, народження/зів’янення, дорослішання/старіння та специфічна «острівна ментальність» героїв. Виявлено, що співвіднесення образу раю з образом острова актуалізує центральну для твору міфологему раю, що об’єднує в єдине ціле мотиви острівного тексту повісті. Освоєння цього сакрального райського простору приводить до впорядкування життя остров'ян і до їх гармонійного співіснування. З іншого боку, традиційна для острівної літератури міфологема раю може бути інтерпретована по-іншому – справжнім раєм стають дитячі роки, проведені на острові-будинку. Магістральними мотивами острівного тексту «Літньої книжки» є мотиви народження/зів'янення, дорослішання/старіння, буквально втілені в образах дівчинки та бабусі; природи влітку та природи восени. Важливу функцію виконує актуалізація мотиву життя/смерть, коли сім’я важко переживає втрату мами Софії, а сама дівчинка вчиться приймати закони буття. Таким чином, реалізується міфологічний хронотоп, що відрізняється циклічністю та постійним повторенням. Показано, що «острівну ментальність» героїв визначає опозиція свій/чужий. Остров’яни підкоряються своїм законам та не приймають «інших», які не розуміють їх амбівалентне світовідчуття (відкритість та закритість одночасно). Природною межею на шляху до острова виступає топос моря, пов’язаний як з космогонічними, так і з есхатологічним мотивами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://biblio.umsf.dp.ua/jspui/handle/123456789/3926
ISSN: 2227-1864
Розташовується у зібраннях:Кафедра гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Перинец Особенности островного текста в повести Туве Янссон.pdfелектронне видання663,55 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.